FAQ

Często zadawane pytania...

...pytanie na 100% :)
Ile to kosztuje?
Pytanie nic nie kosztuje, wycena była, jest i będzie za darmo :)

 

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, oczywiście. Wystawiamy faktury VAT.

Czy można zapłacić przelewem?

Tak, formy płatności: gotówka i przelew.

Czy trzeba wpłacać zaliczkę?

Tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy wymagany jest zakup specjalistycznego oprogramowania lub spersonalizowanych materiałów stock`owych. Sytuacje wyjątkowe ustalane są indywidualnie.

Kiedy otrzymam pliki?

Pliki finalne przekazywane są po uregulowaniu ustalonych należności. Do czasu opłacenia należności za wykonaną usługę zamawiający otrzymuje tylko pliki poglądowe i/lub wizualizacje projektu. Sytuacja nie dotyczy stałych klientów.

Czy otrzymam pliki źródłowe?

Pliki projektowe najczęściej przekazywane są w postaci spłaszczonej w docelowym formacie np. jpg dla materiałów przeznaczonych do wyświetlania na ekranie lub .pdf do druku (wg wymogów drukarni). Pliki źródłowe (do edycji) mogą być przekazane, ale wymaga to dodatkowej opłaty. Wiąże się to także z kwestią licencji na fonty lub grafiki wykorzystane w projekcie. Niektóre licencje nie pozwalają na przekazywanie zakupionych materiałów osobom trzecim (poza spłaszczoną formą w projekcie). Kwestie związane z licencjami wyjaśniane są indywidualnie a zakupione materiały dostosowane do przeznaczania projektu.

Jakie pliki otrzymam zamawiając logo? Prawa autorskie?

Logo projektowane jest w wersji podstawowej (kolorowej) i achromatycznej. W przypadku projektu logo przekazywane są pliki źródłowe do edycji w komplecie! Komplet plików w wersji podstawowej zawiera: pliki rastrowe (.jpg, .png), pliki wektorowe (.ai, eps, .cdr, .pdf) oraz informację o wykorzystanych fontach i kolorach (CMYK i RGB). Wykonany projekt logo przekazywany jest z prawami autorskimi na rzecz zamawiającego.

Chcę zamówić projekt łącznie z wydrukiem i dostawą...

Nie ma najmniejszego problemu :) Współpracujemy ze sprawdzonymi drukarniami i możemy zrealizować całe zamówienie łącznie z bezpośrednią wysyłką do zamawiającego.

Dużo zamówień... mało faktur...

Dla stałych klientów, którzy mają dużo zamówień (także drobnych) oferujemy możliwość płatności zbiorczej za dany okres (tydzień, 2 tygodnie i miesiąc).

Nie mam zdjęć...

Dysponujemy własną bogatą bazą zdjęć lub zakupimy je na właściwej licencji w internetowym banku zdjęć. W wielu przypadkach możemy także osobiście wykonać zdjęcia do projektu (łącznie z przekazaniem praw autorskich).

Nie wiem jaki format dla drukarni...

W przypadku standardowych zastosowań wykonamy projekt zgodnie z obowiązującymi wymogami. Jeżeli będzie to wymagało dodatkowych ustaleń to osobiście skontaktujemy się z wybraną drukarnią i ustalimy szczegóły techniczne dotyczące wykonania projektu zgodnie z wymogami danej drukarni...

Zdjęcia/grafiki są z internetu...

Nie realizujemy zamówień z wykorzystaniem materiałów pobranych z internetu bez wyraźnego określenia warunków licencji. W przypadku przekazywania materiałów przez zamawiającego do wykorzystania w projekcie - odpowiedzialność za wykorzystanie tych materiałów spoczywa na zamawiającym.

Mam inne pytania...

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu telefonicznego.

Kilka słów w temacie cen...

Projekty wyceniamy indywidualnie! Projekt projektowi nie jest równy, dlatego trudno (bez zapoznania się z Twoimi potrzebami oraz wymaganiami) o dokładną wycenę "z góry". Każdy projekt wyceniamy indywidualnie lub możemy dostosować jego "złożoność" do Twojego budżetu :)  Poniżej podajemy przykładowe dwie ceny startowe o często pytane usługi związane z identyfikacją (ceny startowe nie uwzględniają księgi znaku).

Logo

od 430 zł

W cenie minimalnej otrzymasz:

2-3 propozycje wstępne

Wybrana propozycja (uwzględnia poprawki) realizowana jest w wersji kolorowej i achromatycznej

Pliki źródłowe wektorowe (.ai, .eps, .cdr, .pdf)

Pliki rastrowe (.jpg oraz .png z przezroczystością tła)

Informację o użytych fontach i kolorach

Identyfikacja

od 830 zł

W cenie minimalnej otrzymasz:

2 propozycje wstępne logo, wizytówki, teczki i papieru firmowego (2x komplet)

Wybrana propozycja uwzględnia poprawki. Logo i papier firmowy realizowany jest
w wersji kolorowej i achromatycznej

Pliki źródłowe wektorowe (.ai, .eps, .cdr, .pdf), pliki .pdf przygotowane na potrzeby druku oraz pliki rastrowe

Informację o użytych fontach i kolorach

grafpeer.pl

+48 602 174 079

Numer jest aktywny w komunikatorze Signal

VAT EU PL5641198004 | Konto bankowe ING Bank Śląski S.A. 67 1050 1953 1000 0092 2683 2674